Шукати в цьому блозі

Загальна кількість переглядів сторінки


Образотворче мистецтво 5 клас

2021-2022

18.05.

Тема. Подорож до музею.

Пропоную вам віртуальну подорож до Національного художнього музею україни. Перейдіть за посиланням.https://youtu.be/lCmC40Y4TNM

11.05

Тема. Вернісаж учнівських робіт.











04.05

Тема. Ляльковий театр. Види ляльок. Поетапність створення рукавичної ляльки.

Перейдіть за посиланням




28.04

Тема. Ляльковий театр. Оформлення сцени лялькового театру.




Перейдіть за посиланням та виконайте завдання.https://youtu.be/rB9zUnpLbmQ









21.04

Тема. Мистецтво навколо нас. Приклади зв'язку різних видів мистецтв з повсякденного життя. Роль художника в цирковій виставі.





Ви вже познайомилися з основними видами образотворчого мистецтва - графікою, живописом, скульптурою, декоративно-ужитковим мистецтвом. Але просто картину, просто гравюру, просто статую можна побачити хіба що в музеї чи художній галереї. А зазвичай твори, що належать до різних видів мистецтва, постійно взаємодіють між собою.

Уявіть пам’ятник, який встановлено в вашому місті чи селі або який ви бачили під час екскурсії. Якщо його розташовано на площі, то навколо обов’язково існують якісь споруди. Відбувається взаємодія скульптури та архітектури - вони створюють враження не окремо, а разом; у глядача виникає загальний образ. Якщо поєднання скульптури і архітектури є вдалим, площа з пам’ятником на ній стають окрасою міста, і навіть його символом. Найвідоміші такі поєднання отримали всесвітню славу, ними пишаються і захоплюються, навіть не розділяючи, що саме тут належить до архітектури, а що - до скульптури.



Та найбільші можливості для поєднання різних видів мистецтва дають театр і кіно, а також цирк. Адже, наприклад, театральна вистава - це поєднання чи не всіх видів мистецтва, які можна пригадати. По-перше, існує драматичний твір, п’єса, яка належить, звичайно, до літератури. Дуже рідко вистава може обійтися зовсім без музики, а іноді нові мелодії створюють спеціально для неї. А що ж образотворче мистецтво? На його відповідальності - декорації і костюми героїв (тобто живопис, а іноді й графіка). Декорації досить часто бувають об’ємними. Акторів (якщо вони не персонажі з театру тіней) і, звичайно, їхні костюми глядачі також побачать під час вистави з усіх боків. Отже, театральні художники використовують ще й виразні засоби скульптури, а іноді й архітектури. Однак усе сказане зовсім не означає, що у виставі можна поєднувати будь-які декорації, костюми, музику і текст. Уявіть, наприклад, «Попелюшку», де текст буде звичайним, а музика - занадто урочистою або моторошною, костюми - сучасними, а декорації будуть зображувати далеке майбутнє чи іншу планету! Таке попри моторошну музику буде виглядати просто смішно!

Перейдіть за посиланням та виконайте завдання.

https://youtu.be/tRVrIgmrHf8

16.04

Тема. Петриківський розпис.

Петрикі́вський ро́зпис, або «петрикі́вка» — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Побутові речі із візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття.

У 2012 році Міністерство культури України визначило петриківський розпис об'єктом нематеріальної культурної спадщини України. 5 грудня 2013 року Петриківський розпис було включено до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Перейдіть за посиланням та виконайте завдання.https://youtu.be/MKLyQWtJbqE



14.04

Тема. Народні промисли.

Діти, з давніх-давен у нас, в Україні, з покоління в покоління народні майстри передають своє ремесло, яке і донині ще існує і радує людей своєю чарівною принадою. Недарма мистецтво нашого народу визнано одним із найбагатших у світі. Сьогодні ми з вами здійснимо подорож Україною. Відвідаємо різноманітні куточки нашої держави. Переглянемо презентацію й ознайомимося з народними ремеслами нашої  Батьківщини

Дерев’яні вироби відомі з найдавніших часів. З дерева виготовляли посуд, знаряддя праці, човни хатнє начиння тощо.Шедеврами народного мистецтва є різьблені меблі, шкатулки, ляльки.

Центрами художнього різьблення були села Косів на Гуцульщині, Диканька на Полтавщині.

Традиційним і відомим в Україні було гончарство. Розквіту гончарства на Україні сприяла наявність у надрах землі покладів високоякісної глини. 

Найбільш відомі осередки: Опішня на Полтавщині, Ічня на Чернігівщині, с. Дибинці та Васильків на Київщині, Косів на Івано-Франківщині.

Декоративно стилізовані форми, пишний рослинний орнамент червоного, зеленого, білого, коричневого і чорного кольорів надають виробам гончарів казковості і чарівності.

Майстри виготовляли ложки, ополоники, миски, тарілки. Для цього використовувалися такі породи дерев, як береза, осика, липа, інколи груша. Ложки були прості(нефарбовані) та руські(золотаві да темно-червоного кольору).Ложками займалися чоловіки похилого віку – діди. Кожний в родині мав свою деревяну ложку.

Основна функція вишивки – оздоблення одягу і тканин для обладнання житла. Наші предки оздоблювали головні убори, верхній одяг, жіночі та чоловічі сорочки. Велику увагу приділяли вишиванню рушників і скатертин. У кожному регіоні України існують свої місцеві варіанти вишивки. Наприклад, у Прикарпатті — чорні, світло-коричневі і червоні. В нашій області — червоно-чорні, іноді з додаванням жовтого, зеленого. Перейдіть за посиланням та виконайте  завдання.

https://youtu.be/Ah08nu2vSbQ



07.04

Тема. Як стилізувати природні форми.



Перейдіть за посиланням та виконайте завдання










31.03

Тема. Українські писанки. Символічна мова писанок.

Скільки живе  людина, стільки існує в неї потреба прикрашати все навколо себе: оздобити візерунками предмети побуту, житло, одяг тощо. Не винятком були свята: твори народного мистецтва робили їх яскравими і радісними,  створювали піднесений настрій. Скільки б не пройшло років, ми повертаємося до традицій і звичаїв нашого талановитого, працьовитого українського народу.


Як уродилася – то була біла,
Тепер розписали мене вміло.
Розмалювала Яринка бочки
У жовті й червоні дрібні квіточки 
Писанкарство – це мистецтво створення і прикрашання писанки. Кожен регіон України мав свої традиції у використанні кольорів та візерунків, що відрізняло їхні писанки одну від одної.
(розглядають таблицю із зображенням писанок різних регіонів України)



Перейдіть за посиланням та виконайте завдання.





24.03

Тема. Символіка українського орнаменту. Вишиванка - традиційний український вид декоративно-ужиткового мистецтва.

Вічна пісня барв і кольорів,

Неповторна музика натхнення,

Шепіт трав і шелест яворів

І дзвінкі турботи сьогодення.

Дух народу в колір заплете,

Проросте і піснею і цвітом.

І над світом, гляньте, і над світом

Українська вишивка цвіте!

Вишивання (або гаптування) - традиційний для України вид ужиткового мистецтва. Споконвіку кожен регіон мав свої характерні особливості щодо кольорів, основних мотивів орнаменту. Вишивали у вільний від польових та інших господарських робіт час. Вишивка була одним із улюблених занять українських жінок. Секрети вишивання завжди бережно передавались з покоління в покоління, від матері до доньки. Якщо уважно подивитись на чудові узори народних вишивок, то можна побачити гармонійно поєднані між собою елементи.

З вишивкою пов’язана вся багатовікова історія українського народу, його творчі пошуки, радість і горе, перемоги і поразки, сподівання на майбутнє. Нанесення на одяг орнаментів у давнину надавало вишивці магічної сили. Розглянемо символічне значення деяких мотивів українських орнаментів.




Перейдіть за посиланням та виконайте завдання 

https://youtu.be/fKWMfXA-FA0


17.03

Тема. Орнаментальна композиція. Елементи орнаменту. Види орнаментів за мотивами і композицією.

Пригадаємо які бувають орнаменти.




Створіть орнаментну композицію. Перейдіть за посиланням де детальні інструкції.





24.02

Тема. Квітковий орнамент

https://youtu.be/uJ9hZynWg_I

Тема. Орнамент в колі.

https://youtu.be/wn3QBI5FkWk

07.04.2021

Тема. Народні промисли

Намалюйте український глечик.


24.03.2021

Тема. Як стилізувати природні форми.

Зробіть замальовки квітів.


17.03.2021

Тема. Символіка українського орнаменту.

Намалюйте одну половину українського рушника


20.01.                                         5 клас (образотворче мистецтво)

ТЕМА: Види живопису

Ознайомтесь з темою в підручнику (с 77- 81).

Створіть імітацію мозаїчного панно. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.