Шукати в цьому блозі

Загальна кількість переглядів сторінки


Бібліотека

З 12-22 березня проходить конкурс віршів (авторська поезія) ,та віршів, присв'ячених
Т.Г.Шевченку.
Завдання- вивчити напам'ять
вибрані поезії, надіслати на ел. почту власні вірші.


    07.03.  Бесіда-диспут «Чи може замінити комп’ютер книгу?».



Бібліотекар. Замисліться на хвилинку і спробуйте уявити своє життя абсолютно без книг. Чи важко вам це зробити? Розкажіть які картини вам уявилися. Які наслідки мало б особисто для вас життя,в якому відсутні книжки? (Заслуховують різні міркування дітей).
Справді, будь-якій людині уявити власне життя без книг досить складно. Колись книги були головним і майже єдиним джерелом інформації. Але часи змінюються, і на зміну друкованим виданням прийшли електронні книги. Виглядають вони зовсім не так,як традиційні друковані видання. Чи можна назвати електронну книгу чудовою заміною друкованої?
Спробуймо разом знайти правильну відповідь на це запитання та порівняти електронні книги з друкованими в різних їх аспектах.
Отже, аспект перший – це ціна.
Бібліотекар просить дітей поміркувати над тим, хто виграє в ціні електронна чи друкована книга, що обходиться дешевше : придбання традиційних книг чи користування Інтернетом або покупка компакт-диска? Діти висловлюють свої думки, наводять приклади.

Бібліотекар. Справді вартість друкованих видань далеко не завжди всім по кишені, в той час як електронна «читалка» обійдеться набагато дешевше, ніж п’ять друкованих книг. При цьому практично будь-яку книгу можна знайти в текстовому форматі в Інтернеті й читати цифровій книзі.
Тепер розберемо інший критерій – доступність. Яка книга зараз для вас доступніша – з бібліотеки чи з мережі Інтернет?Поясніть свою думку.
Придбати електронну книгу може кожен, оскільки ціна дозволяє це зробити, та й самі пристрої можна придбати практично в будь-якому магазині техніки.
Наступний аспект -  зручність використання. Більшість читачів вважає, що цифрові книги набагато зручніші, ніж друковані. А ви теж поділяєте їх точку зору ? Чому?
Реально те що електронні книги менше важать та займають дуже мало місця в сумочці. Їх можна носити з собою куди завгодно. При цьому одна електронна книжка замінить сотню друкованих,оскільки внутрішня пам'ять таких пристроїв дозволяє зберігати достатньо велику кількість книг.
Крім цього, електронні книги мають безліч додаткових функцій. Які це функції? Що ви можете про них розказати?
А ще в них можна зберігати, наприклад, свіжі номера періодики (газети, журнали), рекламні видання з оголошеннями тощо. Більшість електронних «читалок» також мають функцію пошуку за текстом, що особливо зручно для роботи з довідковою та науковою літературою. А ви користується такою літературою  в її електронному варіанті? Розкажіть, якою саме. Наведіть приклади фактів або тем із Вікіпедії, що стали об’єктом вашої останнім часом.
Що ви знаєте про обладнання найсучасніших та найдорожчих електронних книжок?
Такі книги обладнані сенсорним екраном, містять Інтернет-браузер та модуль Wi-Fi. Звичайно, простіше в такому випадку придбати комп’ютерний планшет, який окрім роботи з книгами вміє багато дечого іншого. Хто з вас має комп’ютерний планшет і часто користується ним? Розкажіть про пріоритетні можливості цього електронного носія інформації та його використання.
Бібліотекар. Наступне питання для нашого обговорення – зовнішній вигляд електронної та друкованої книги. Як говорить українське прислів’я, на колір та смак товариш не всяк. Ви знайдете в магазині величезну кількість різноманітних електронних книг і зможете вибрати ті, що найбільше вам сподобалися. Але чи прикрасить електронна книга вашу полицю так, як це здатна зробити книга традиційна, з поліграфічним оформленням, з яскравими ілюстраціями, красивими обкладинками та якісними палітурками, завдяки яким ви колись подружилися з книжкою в далекі роки дошкільного дитинства? (Заслуховують різні думки учнів.)
Як ви вважаєте, чи існує конкуренція між електронною книгою і, наприклад, книжковими видавництвами та бібліотеками?
Ні електронні книги оголошують війну цим закладам. Навпаки, вони здатні розширити можливості для читання книг. У сучасному світі продажі реальних книг ростуть разом з електронними, причому буває, що деякі читачі хочуть придбати електронну книгу для однієї мети, а справжню – для іншої.
Звичайно в електронних книжок є очевидні мінуси. Наприклад, таку книгу неможливо дати почитати навіть членам своєї родини ( тому що на кілька днів сам залишився без власної «читалки»). Традиційна книга може стати гарним, цінним та щирим подарунком на довгі роки. А чи цікаво дарувати електронні книги?
Мабуть, ні.
Можливість фізично погортати книжку, як і раніше, багато значить для людини.
   
15.04. Тема. Тематичне анкетування  учнів (проводиться у формі  електронного опитування.) опитування).

  1. Який варіант світу ви хотіли бачити довкола себе в майбутньому? Оберіть варіант відповіді:
А. у якому є тільки електронні книжки;
Б. світ минулого, без комп’ютерів та Інтернету;
В. світ, в якому існують і традиційна книга, і Інтернет.
2. Уявіть, що ви стали дорослими, маєте свою родину і дитину дошкільного віку. Що вибрали б ви для навчання дитини читанню?
А. Азбуку на компакт-диску;
Б. традиційні дитячі книжки, наприклад «Буквар»;
В. ваш варіант (розкажіть).
3. У вашої близької людини(мами, подруги) є гарна бібліотека. Чи порадили би ви їй знищити (спалити, викинути) цю бібліотеку, а натомість користуватися комп’ютером, мотивуючи це неактуальністю традиційної книги?
А. Саме так;
Б. Я в жодному разі не зробив так цинічно би:бібліотека – цінність, яку втратити було б шкода;
В. мені абсолютно байдуже.
4.  Як би ви поставилися до дистанційного навчання в школі (на дому) виключно за електронними підручниками?
А. Негативно;
Б. важко відповісти;
В. позитивно.
5.  Кого б ви назвали другом особисто для себе, головним помічником у навчанні та товаришем в час відпочинку?
А. І книжку, і комп’ютер - вони для мене рівноцінні;
Б. комп’ютер;
В. традиційну книгу, комп’ютер – це тільки машина.
Бібліотекар робить короткий аналіз результатів анкетування і повідомляє дітям про його результати. у вайбері.

Висновки бібліотекаря.
Стрімке сучасне життя зробило традиційне книговидавництво й новітні інформаційні технології суперниками в боротьбі за духовний світ людини.
Книга складає одвічну цінність людства. Саме книга є свідоцтвом про розвиненість і багатство культури того чи іншого народу.
Невипадково народ, який не має власної писемності, вважають таким, що перебуває на первинній стадії культурного розвитку.
А найвідоміші бібліотеки світу є осередком вікової мудрості, що накопичувалась упродовж багатьох поколінь. І Загибель такого осередку – непоправна втрата.
З іншого боку, в сучасному світі книга не може сперечатися з новим, революційним винаходом людства. Який розкриває перед кожним із нас майже необмежені можливості в отриманні потрібної інформації – всесвітньої мережею Інтернет. Адже завдяки йому ми можемо в найкоротший термін отримати якомога повнішу інформацію про будь – що – варто лише внести потрібне слово в розділі «Пошук».
Отже, зручність Інтернету не підлягає сумніву. Проте, чи може він подарувати нам ту духовну близькість із класиком чи філософом, яку ми відчуваємо, беручи в руки гарну друковану книгу чи старовинний літопис, у які вкладена душа не лише автора, але й друкаря, художника, палітурника? Мені здається неприроднім спілкування, наприклад, з «Повістю минулих літ» через Інтернет. Дізнатися про цей твір, його автора, наукові монографії сучасних науковців, безперечно, зручно через Інтернет, тож у цьому сенсі Всесвітня мережа – незамінний помічник. Але і тут потрібно пам’ятати, що, працюючи в бібліотеці, ми більш вибірково підходимо до тієї чи іншої інформації.
То, може, на проблему традиційного книговидавництва та новітніх інформаційних технологій слід подивитися з іншого боку? Можливо, вони зовсім не конкуренти, а побратими, що допомагають людині підвищувати власний культурний та інтелектуальний рівень, не втративши духовності? Потрібно лише для кожного із них визначити духовності? Потрібно лише для кожного із них визначити свою роль в житті людини.
Подумайте над цим, діти.
А сьогоднішній урок, між тим, уже добіг кінця. Тож до побачення, до нових зустрічей у бібліотеці. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.